نحوه ثبت‌نام در سایت
ابتدا وارد سایت ابرُبا شده و گزینه ثبت‌نام را انتخاب می‌کنید. به‌راحتی و با ثبت نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل به همراه شماره موبایل و رمز عبور، به مجموعه ابرُبا پیوسته و یک پیامک شامل کد تائید دریافت می‌کنید. بعد از واردکردن کد تائید، حساب کاربری شما فعال می‌شود. برای ورود می‌توانید با واردکردن آدرس ایمیل و رمز عبور به‌حساب کاربری خود دسترسی داشته باشید. در صورت بروز هر نوع مشکل در فرایند ثبت‌نام می‌توانید با گروه پشتیبانی ابرُبا از طریق ایمیل support@abroba.com در تماس باشید.
بعد از ثبت‌نام کافی است از صفحه نخست سایت گزینه ورود را انتخاب کنید . با واردکردن آدرس ایمیل و رمز عبور به‌راحتی به پنل کاربری خود دسترسی پیدا می‌کنید.
• شما پس از انتخاب گزینه ورود در صفحه اصلی، میتوانید گزینه رمز عبور خود را فراموش کرده‌ام را انتخاب کنید. لینک بازنشانی مجدد رمز عبور برای شما ایمیل می‌شود. با کلیک بر روی آن امکان تنظیم کردن یک رمز عبور جدید برای شما فراهم می‌شود. حال می‌توانید با رمز عبور جدید وارد حساب کاربری خود شوید. در صورت بروز هر مشکلی می‌توانید با بخش پشتیبانی ابرُبا support@abroba.com در ارتباط باشید.
• برای تغییر رمز عبور کافی است ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید و گزینه تغییر رمز را انتخاب کنید سپس با واردکردن رمز عبور قبلی و رمز عبور جدید ، تغییر رمز خود را تکمیل کنید.
• یک ماشین مجازی (virtual machine) که به‌اختصار VM می‌نامند درواقع یک سرور مجازی است که منابع پردازشی و ذخیره‌سازی آن را خودتان انتخاب می‌کنید. در ابرُبا هر ماشین مجازی داری یک سیستم‌عامل است که آن را خودتان تعیین می‌کنید.
برای ایجاد یک ماشین مجازی کافی است بر اساس نوع کار و نیاز زیرساختی خود یکی از بسته‌های پیشنهادی ابرُبا را انتخاب کنید. همچنین شما می‌توانید منابع موردنیاز را به‌صورت سفارشی انتخاب کنید و پس از تکمیل فرایند خرید به‌راحتی از سرویس خود استفاده کنید.
در این موارد با بخش پشتیبانی ابرُبا support@abroba.com در تماس باشید.
برای اینکه بتوانید به سرویس ابری خود دسترسی پیدا کنید بسته به اینکه روی سیستم شخصی شما چه سیستم‌عاملی نصب است، می‌توانید از امکانات خود سیستم‌عامل استفاده کنید و یا نرم‌افزارهای مختلفی که برای این منظور وجود دارد، را روی سیستم شخصی خود نصب نمایید. برای مثال اگر روی کامپیوتر شخصی، شما سیستم‌عامل ویندوز دارید و می‌خواهید به ماشین مجازی خود که سیستم‌عامل ویندوز کلاینت دارد متصل شوید از امکان Remote Desktop روی سیستم شخصی خود استفاده کنید و درصورتی‌که سیستم‌عامل ماشین مجازی شما انواع لینوکس باشد می‌توانید نرم‌افزار Putty را روی دستگاه شخصی خود نصب و به ماشین مجازی وصل شوید. اگر سیستم‌عامل دستگاه شخصی شما لینوکسی است امکان اتصال به ماشین‌های لینوکسی از طریق CLI فراهم است. همچنین می‌توانید نرم‌افزار remmina را روی آن نصب‌کرده و به ماشین مجازی دارای ویندوز کلاینت و لینوکس وصل شوید.
رایانش ابری یا Cloud Computing به‌طورکلی معماری به اشتراک‌گذاری منابع رایانشی است و این امکان را فراهم می‌آورد که بار پردازشی را از روی سیستم شما برداشته و با استفاده از منابعی که در اختیار دارد با سرعت بیشتر و هزینه کمتر عملیات پردازشی را برای شما انجام دهد.

شما از 3 طریق می‌توانید با تیم پشتیبانی ابرُبا در ارتباط باشید.

  • اگر از کاربران ابرُبا هستید به سامانه تیکتینگ دسترسی خواهید داشت و می‌توانید با ثبت تیکت همراه ما باشید
  • چت آنلاین که در وب‌سایت به آن دسترسی دارید
  • ارسال ایمیل به بخش پشتیبانی به آدرس support@abroba.com
برای سازمان‌ها ابرُبا آمادگی ورود به زیرساخت ابری را ارزیابی می‌کند و با توجه به منابع موجود در سازمان، درباره انتقال سامانه‌های نرم‌افزاری شرکت به منابع ابری مشاوره ارائه می‌نماید. پس‌ازاینکه برای مهاجرت‌دادن سامانه‌های فعال در سازمان‌ به ابر تصمیم‌گیری شد برای پیاده‌سازی سخت‌افزا و نرم‌افزاری و سایر پیچیدگی‌های فنی و مدیریتی اجرای طرح برنامه‌ریزی لازم صورت می‌پذیرد.
ممکن است به دلایل فنی مثل قطع دسترسی اینترنت شما به IP ماشین سرویس شما از دسترس خارج شود. همچنین اتمام قرارداد یا اتمام اعتبار هم باعث می‌شود به‌صورت خودکار ماشین مجازی از سرویس‌دهی خارج شود. برای اطلاع از وضعیت سرویس خود می‌توانید به پنل کاربری مراجعه نمایید . در صورت نیاز حتماً با بخش پشتیبانی support@abroba.com تماس بگیرید.
سرو ابری یک ماشین مجازی با منابع مشخصی از CPU, RAM, Disk است که از طریق IP به سیستم عامل آن دسترسی دارید. کلاستر ابری شامل یک یا چند سرور مجازی با مشخصات مختلف است که از طریق المان‌های مجازی شبکه به هم مرتبط هستند. بنابراین کاربران و شرکت‌ها می‌توانند در یک کلاستر پیکربندی‌های متنوعی از ماشین‌ها را را ایاد کنند و برای موارد استفاده مختلف نرمافزار یا سامانه های خود را روی آن توسعه دهند. در کلاستر شما میتوانید برای مشتریان یا کاربران خود دسترسی‌های مورد نطرتان را ایجاد کنید.
شما می‌توانید از طریق ماشین‌حساب که در بخش کلاستر ابری و بسته سفارشی وجود دارد میزان هزینه‌ها را با جزئیات ببینید.
پروتکلSSH یک راه ارتباطی است که امکان دسترسی به ماشین مجازی را فراهم می‌کند. امنیت اتصال به ماشین در این پروتکل می تواند با SSH Key فراهم شود. در روش رمزنگاری متقارن از یک جفت کلید استفاده می‌شود که عبارت‌اند از public key یا کلید عمومی وprivate key یا کلید خصوصی که کلید عمومی را می‌توانید به ماشین‌های مجازی خود تخصیص دهید و کلید خصوصی را فقط در اختیار خود روی کلاینت قراردهید و به این وسیله می‌توانید به سرورهایی دسترسی داشته باشید.
با توجه به نوع سرویس، تمام امکانات لازم برای دسترسی و مدیریت منابع در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در سرور ابری پنل به شما امکان می‌دهد تا ماشین را خاموش یا روشن کنید و یا آن را به سایر حالت‌های فعالیت تغییر وضعیت دهید. در سرویس کلاستر ابری علاوه بر آن شما از امکاناتی برای ایجاد شبکه و برقراری ارتباط ماشین‌ها به کمک المان‌های شبکه و تخصیص IP و نیز دسترسی‌های موردنیاز برای تنظیم فایروال و .. برخوردار هستید.