درباره ما

به زیرساخت ابری ابرُبا خوش‌آمدید. با تکیه‌بر به‌روزترین فناوری اُپن‌سورس و پیاده‌سازی راهکاری به‌صرفه، ابربا بهترین انتخاب شما برای توسعه زیرساخت IT است. شما با رابط کاربری کاملاً خودکار ابرُبا منابع را خودتان مدیریت می‌کنید. با راه‌کار ابربا شما از امتیاز مقیاس‌پذیری آنی منابع پردازشی و ذخیره‌سازی، مزیت دسترس‌پذیری بالا و نیز ویژگی پرداخت به میزان مصرف (PAYG) و سایر ویژگی‌ها برخوردار هستید.

About Us

Welcome to Abroba.com, your number one Public Cloud service Provider. We're dedicated to providing you the very best of cloud-based computing and storage resources. Our complete IaaS platform help clients successfully optimize their operations and employ differentiated cloud services, at scale in days. We help clients innovate and run business smarter.
Linkedin
@abroba
instagram
@abroba
telegram
@abroba

تهران، خیابان ولیعصر(عج)، ابتدای سید جمال الدین اسد آبادی، پلاک 64، طبقه سوم
+982188104914

توافقنامه بهره‌برداری از خدمات زیرساخت ابری


کلیات

این توافقنامه تبیین‌کننده حدود و شرایط بهره‌برداری، برای تمام افراد حقیقی و حقوقی است که به‌صورت مستقیم، غیرمستقیم و یا به نمایندگی، از هر یک از خدمات و سرویس‌های ابری موضوع این توافقنامه استفاده می‌کنند.

ارائه‌دهنده سرویس ابری، شرکت کهربا ارتباط صنعت (سهامی خاص)، به شناسه ملی 10260250078 و شماره ثبت 554816 می‌باشد که از این‌پس تحت عنوان‌ "ابرُبا" یا "خدمت دهنده" خطاب می‌گردد. از سوی دیگر، بهره‌بردار، کلیه افراد حقیقی و حقوقی هستند که به عضویت کاربری ابرُبا درآمده‌اند یا به هر نحو از هر یک از خدمات ابرُبا و یا به‌واسطه ابرُبا از خدمات شرکت‌های همکار یا شرکای ابرُبا استفاده می‌نمایند؛ که ازاین‌پس تحت عنوان‌ "کاربر" یا "خدمت گیرنده" خطاب می‌گردند.

شرایط و ضوابط بهره‌برداری مندرج در این توافقنامه پیش‌شرط دریافت هرگونه خدمات می‌باشد و پیش از اتمام مراحل ثبت‌نام کاربر و یا قبل از ورود کاربر به درگاه خدمات به‌صورت الکترونیکی مورد تأیید خدمت گیرنده قرار می‌گیرد. در صورت عدم پذیرش مفاد این توافقنامه، ارائه هیچ‌یک از خدمات ابرُبا امکان‌پذیر نخواهد بود. ثبت‌نام در سایت www.abroba.com یا صرف بهره‌برداری از خدمات ابرُبا به‌منزله اطلاع و درک کامل از کلیه شرایط و ضوابط و پذیرش کلیه مفاد و نسخه‌های تکمیلی آن می‌باشد. این توافقنامه در وب‌سایت ابرُبا به نشانی www.abroba.com در دسترس قرارگرفته و ابرُبا در قبال امضا و تحویل آن به خدمت گیرنده تعهد و مسئولیتی ندارد.

حدود و شرایط

شرایط و ضوابط این توافقنامه مبتنی بر قوانین جمهوری اسلامی ایران بنا گردیده است. بدیهی است با تغییر هر یک از قوانین، این شرایط نیز تحت تأثیر قرار خواهد گرفت و تغییر خواهد کرد و خدمت گیرندگان ملزم و متعهد به رعایت، پذیرش، اجرا و تبعیت از قوانین و حدود مذکور در این توافقنامه، ملحقات و مفاد تغییریافته در آن خواهند بود. ابرُبا ضمن انتشار شرایط و ضوابط در سایت رسمی خود به آدرس www.abroba.com حق هرگونه تغییر، بهینه‌سازی، تکمیل و اضافه کردن هر یک از بندها یا اضافه کردن به آن را در هر زمان و در بازه‌های زمانی مختلف، بدون اعلام قبلی به کاربران و همچنین بدون نیاز به دریافت اجازه از کاربران، محفوظ خواهد داشت و کاربران حق هرگونه اعتراض دراین‌باره را از خود سلب می‌کنند. شایان‌ذکر است این تغییرات از لحظه‌ی اعلام در سایت ابرُبا نافذ خواهند بود. ابرُبا تعهدی در قبال ابلاغ تغییرات به کاربران نخواهد داشت؛ باوجوداین، تمامی تغییرات را از طریق وب‌سایت به آدرس www.abroba.com یا ایمیل ثبت‌نامی کاربران، به ایشان اعلام خواهد کرد و به تمامی کاربران توصیه می‌شود با رجوع به بخش شرایط و ضوابط بهره‌برداری از خدمات، تغییرات احتمالی این توافقنامه را ملاحظه کنند.

به تمامی کاربران خدمات ابرُبا توصیه می‌شود تا با مطالعه کامل حدود و شرایط و آگاهی از تعهدات و مسئولیت‌های خود، نسبت به ایفای بهتر آن اقدام نمایند.

استفاده از خدمات ابرُبا به‌هیچ‌عنوان هیچ‌گونه مالکیت و ادعایی در خصوص هیچ‌یک از سامانه‌ها و اطلاعات ابرُبا را برای کاربر اثبات نمی‌کند و همچنین هیچ‌گونه رابطه‌ی استخدامی میان طرفین وجود ندارد.

تعهدات و مسئولیت‌ها

کاربر متعهد است تا کلیه اطلاعات هویتی خود شامل نام و نام خانوادگی، آدرس‌ها، شماره تماس و سایر اطلاعات شناسایی و هویتی خود را کاملاً صحیح در سایت ابرُبا به نشانی www.abroba.com ارائه نماید و هر تغییر یا اصلاح را نیز از همین طریق اعلام نماید. ابرُبا هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص اطلاعات هویتی که کاربران ارائه می‌کنند، ندارد و تمامی مسئولیت اطلاعات وارد‌شده به عهده‌ی کاربر خواهد بود و همچنین درصورتی‌که کاربر با وارد نمودن اطلاعات غلط سعی در سوءاستفاده داشته باشند تمامی مسئولیت‌ها بر عهده کاربر است.

تمامی درخواست‌های خدمت گیرنده مانند دریافت اطلاعات، تغییر در خدمات، قطع خدمات و یا تغییر در تنظیمات خدمات تنها از راه‌های رسمی تماس، مانند ایمیل اعلامی کاربر در هنگام ثبت‌نام یا دیگر اطلاعات صحیح هویتی که کاربر ارائه داده است، صورت خواهد گرفت. در صورت احراز نشدن هویت کاربر توسط ابرُبا، تحت هیچ عنوان هیچ‌گونه تغییر یا اصلاح در خصوص حساب کاربری یا تغییر در خدمات پذیرفته نخواهد شد.کاربران برای دریافت و آگاهی از آخرین اخبار، اطلاعیه‌ها و به‌روزرسانی‌ها، می‌توانند به سایت ابرُبا به نشانی www.abroba.com مراجعه نمایند.

خدمت گیرنده پذیرفته است که در صورت تکمیل نکردن اطلاعات شناسایی خود، حداکثر تا 1 ماه پس از ثبت‌نام، ابرُبا مجاز به قطع کردن خدمات او بدون اخطار قبلی است. همچنین در صورت اثبات مغایرت اطلاعات هویتی کاربر، یا دریافت شکایت یا اخطار از سوی مبادی قانونی، کلیه سرویس‌های خدمت گیرنده بدون استرداد وجوه می‌تواند بنا به تشخیص ابرُبا و بدون اخطار قبلی قطع یا به حالت تعلیق درآمده و تنها پس از دریافت اطلاعات صحیح و معتبر یا رفع موانع قانونی یا اخذ مجوزهای لازم، خدمات ارائه‌شده از حالت تعلیق خارج می‌گردد. درصورتی‌که رفع تعلیق سرویس‌دهی منوط به صدور تأییدیه از سوی مراجع ذیصلاح قضایی و یا اعلام نظر سایر نهادها و سازمان‌های ذیصلاح باشد، برقراری سرویس‌های خدمت گیرنده تا زمان رفع ابهامات در ممنوعیت بهره‌برداری یا ارائه تأییدیه‌های قانونی ادامه خواهد یافت.

حدود، شرایط و ضوابط بهره‌برداری در این توافقنامه به‌صورت خودکار میان ابرٌبا و خدمت گیرنده پس از ثبت‌نام کاربر در سایت ابرُبا جاری است و تا زمان باقی بودن حساب کاربری معتبر می‌باشد.

هرگونه اطلاع‌رسانی یا ابلاغیه از سوی ابرُبا به خدمت گیرندگان از طریق سایت ابرُبا به نشانی www.abroba.com یا ارسال ایمیل از دامنه abroba به‌حساب کاربری خدمت گیرنده به‌عنوان اعلام رسمی تلقی می‌گردد. کلیه مکاتبات خدمت گیرنده با ابرُبا، اعم از موارد فنی، مالی و غیره از طریق پست الکترونیک ثبت‌شده در حساب کاربری رسمیت دارد. همچنین کاربر می‌تواند با ثبت درخواست در سامانه پشتیبانی سایت ابرُبا به نشانی www.abroba.com نسبت به مکاتبه با ابرُبا اقدام نماید.

دوره و تعرفه خدمات

مشخصات مدت خدمات مطابق طرح‌های ارائه‌شده در سایت ابرُبا به رؤیت کاربر می‌رسد و پس از انتخاب کاربر و اتمام مراحل پرداخت، سرویس به‌صورت کاملاً خودکار ایجاد می‌شود که به‌منزله شروع زمان سرویس‌دهی است. درمواردی‌که ایجاد یا فعال‌سازی خدمت به‌صورت غیر خودکار انجام گیرد، زمان آغاز سرویس‌دهی از زمان ایجاد و تحویل سرویس به مشتری لحاظ می‌گردد. استفاده یا عدم استفاده کاربر از سرویس پس از شروع دوره سرویس‌دهی، در مدت معین‌شده برای دوره سرویس‌دهی تأثیر ندارد. در سرویس‌های ساعتی ملاک پایان سرویس و قطع آن اتمام اعتبار مالی (شارژ) خدمت گیرنده است.

درصورتی‌که کاربر قبل از اتمام دوره سرویس‌دهی از راه‌های رسمی اعلام انصراف نماید، ابرُبا پس از بررسی درخواست و کسر هزینه سرویس مصرفی از ابتدای دوره، باقیمانده وجوه پرداختی کاربر را به‌صورت اعتبار حفظ و نسبت به اتمام طرح انتخابی مشتری اقدام می‌نماید.

مشخصات قیمت خدمات مطابق تعرفه و طرح‌های ارائه‌شده در سایت ابرُبا به رؤیت کاربر می‌رسد و کاربران در هر زمان می‌توانند از طریق محاسبه‌گر هزینه در سایت ابرُبا هزینه قابل پرداخت به ازای منابع مختلف را محاسبه نمایند.

ابرُبا متعهد است برحسب مصرف لحظه‌ای کاربر، تا سقف منابع خریداری‌شده را ارائه و منابع ابری را به خدمت گیرنده اختصاص دهد. کاربر می‌تواند جهت در اختیارگیری منابع به‌صورت اختصاصی قبل از اتمام فرآیند خرید، درخواست خود را به‌صورت رسمی به ابرُبا اعلام نماید.

محاسبه هزینه در سرویس‌های ساعتی با وضعیت ماشین مجازی (Running/Pause/Shutoff) متناسب است. بنابراین، هزینه فضای ذخیره‌سازی در هر وضعیت ماشین مجازی در سرویس ساعتی محاسبه می‌شود ولی هزینه سایر منابع به‌تناسب اشتغال آن‌ها با توجه به وضعیت ماشین لحاظ می‌گردد.

کاربر در طول دوره فعال بودن سرویس خود، امکان افزایش تمامی منابع خود را دارد و کاهش منابع صرفاً برای CPU و RAM امکان‌پذیر می‌باشد. درهرصورت، امکان کاهش میزان دیسک برای خدمت گیرنده وجود ندارد.

تغییر در تعرفه قیمت خدمات یا طرح‌ها در سایت ابرُبا قابل‌رؤیت یا محاسبه است. تعرفه‎های تغییریافته در هزینه تمامی خدماتی که پس از اعلام آن، آغاز یا تمدید می‌گردد محاسبه خواهد شد. تغییر قیمت‌ها و تعرفه‌ها، هزینه سرویس‌های جاری یا اتمام یافته را تغییر نمی‌دهد.

تمامی پرداخت‌ها در ابرُبا مشمول قانون اخذ و پرداخت عوارض و مالیات بر ارزش‌افزوده می‌باشد.

ابرُبا می‌تواند به‌منظور ترغیب کاربران به‌صورت مقطعی نسبت به ارائه تخفیف، شارژ اعتبار هدیه، یا تمدید زمان بهره‌برداری از خدمات، برای تمام یا بخشی از کاربران خود اقدام نماید و کاربر در مورد این‌گونه خدمات مازاد بر تعهدات هیچ‌گونه مطالبه یا ادعایی در سرویس جاری یا سفارش‌های بعدی ندارد.

کاربر می‌تواند وضعیت اعتبار حساب کاربری خود را در سایت ابرُبا ببیند و افزایش اعتبار از طریق حساب کاربری‌ خدمت گیرنده در سایت ابرُبا یا با پرداخت به حساب‌های رسمی ابرُبا و ارائه مستندات، قابل انجام است. بدیهی است با منفی شدن تراز حساب کاربری، ابرُبا هیچ‌گونه تعهدی در قبال نگهداری ماشین مجازی و اطلاعات موجود در آن را نخواهد داشت و کاربران جهت جلوگیری از تعلیق یا قطع خدمات، موظف‌اند تراز حساب کاربری خود را مثبت نگاه‌دارند. با گذشتن حداکثر 24 ساعت از زمان اتمام اعتبار حساب کاربری، درصورتی‌که وجه توسط خدمت گیرنده تأمین نگردد، ابرُبا مسئولیتی در قبال نگهداری یا استرداد اطلاعات کاربر ندارد.

سایر ضوابط و تعهدات

حجم ترافیک مجاز برای مصرف خدمت گیرنده محدود می‌باشد. در صورت تجاوز حجم ترافیکی استفاده‌شده کاربر از حدود تعیین‌شده، ابرُبا حق دارد سرویس را بدون اخطار قبلی تا تعیین وضعیت، قطع نماید و مراتب را به اطلاع کاربر برساند. همچنین خدمت گیرنده موظف است هزینه مابه‌التفاوت را برای بازه‌هایی که سقف منابع را رعایت نکرده است، پرداخت کند.

مرجع گزارش‌گیری میزان استفاده از منابع و محاسبات هزینه، سامانه سنجش و بیلینگ ابرُبا است و به‌عنوان ملاک تشخیص میزان استفاده از منابع موردتوافق طرفین می‌باشد. اگر به دلایل فنی امکان استخراج گزارش‌ها وجود نداشته باشد حل اختلاف‌نظر از طریق مصالحه طرفین انجام می‌گیرد.

صورتحساب خدمات، بنا به تقاضای خدمت گیرنده و بر اساس اطلاعات کاربری اعلامی کاربر صادر می‌گردد و هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص اطلاعات کاربر در صورتحساب صادره متوجه ابرُبا نمی‌باشد.

خدمت گیرنده خود را موظف به رعایت شئون و قوانین و مقررات جاری جمهوری اسلامی ایران می‌داند و هرگونه مسئولیت ناشی از عدم رعایت این قوانین و یا قوانین بین‌المللی تماماً به عهده کاربر بوده و هیچ‌گونه مسئولیتی متوجه ابرُبا نمی‌باشد. برای نمونه اشاعه محتوای مجرمانه یا مطالبی که موجب تخریب یا تضییع حقوق عامه، حقوق اشخاص حقیقی یا حقوقی می‌شود، نقض حقوق مؤلفان و مالکان علائم تجاری ثبت‌شده یا هک، ارسال، بارگذاری یا دانلود محتوا یا فایل‌های الکترونیک ناقض قوانین مانند هرزنامه‎ها، به‌کارگیری نرم‌افزارها و سرویس‌های داخلی و خارجی بدون رعایت حق ثبت؛ اشاعه، توسعه، حمایت یا به‌کارگیری ربات‌ها، بدافزارها یا نرم‌افزارها، به‌طوری‌که ناقض قوانین و مقررات جاری باشد (مانند نرم‌افزارهای P2P، VPN یا استفاده از ماشین به‌صورت Internet Data Center، Internet Viruses/Worms/Trojan)، برخی از مصادیق نقض قوانین و مقررات است که مسئولیت حقوقی، کیفری و مالی ناشی از این اقدامات به عهده کاربر است.

ابرُبا هیچ‌گونه دسترسی و اطلاعی از داخل ماشین مجازی خدمت گیرنده ندارد و درصورتی‌که خدمت دهنده از رعایت نشدن قوانین یا وقوع اخلال اطلاع یابد نسبت به قطع سرویس یا تعلیق حساب کاربری خدمت گیرنده اقدام می‌نماید. کاربر می‌تواند گزارش رخدادهای سیستم (لاگ) را به‌صورت رسمی درخواست نماید و ابرُبا در صورت امکان، در راستای صیانت از حقوق خدمت گیرندگان، این گزارش را به‌صورت محرمانه برای خدمت گیرنده ارسال می‌کند.

مجموعه ابرُبا لاگ‌های کاربری (رخدادهای سیستمی) تمام خدمت گیرندگان را حداکثر به مدت 2 ماه نگهداری می‌کند و پس از پایان این دوره، مسئولیتی در خصوص ذخیره‌سازی یا حفظ آن را به عهده نخواهد داشت.

به‌منظور پیشگیری از نقض قوانین و مقررات یا حمله و اخلال در سامانه‌ها یا آلوده شدن ماشین کاربر به بدافزار و نیز تحلیل و بهبود کارایی، ابرُبا به‌صورت داوطلبانه و غیر الزام‌آور نسبت به پایش ترافیک ورودی و خروجی ماشین‌های کاربران اقدام می‌نماید.

مسئولیت اطلاعات مبادله شده در شماره‌های IP (Internet Protocol) تخصیص‌یافته به ماشین کاربر و اطلاعات موجود بر سرورهای مورداستفاده متوجه خدمت گیرنده است. بنابراین مسئولیت ثبتIP در لیست سیاه توسط مراجع داخلی یا خارجی معتبر به دلیل نقض قوانین ملی و بین‌المللی با کاربر بوده و در صورت مسدود شدن IP، بدیهی است که ارتباط کاربر قطع می‌شود و مسئولیت این قطعی، جبران خسارات و هزینه تخصیص IP جدید با خدمت گیرنده است. شایان‌ذکر است که مرجع زمان در اختیار داشتن IP، لاگ‌های سامانه‌های مجموعه ابرُبا خواهد بود.

مالکیت تمامی شماره‌های IP تخصیص‌یافته به ماشین‌های کاربر از هر رنج جزء اموال ابرُبا می‌باشد و حق هرگونه تغییر و جابجایی هر شماره IP در هر زمان برای ابرُبا محفوظ است و کاربر هیچ‌گونه ادعایی در خصوص مالکیت یا کنترل شماره IPها نخواهد داشت. کاربر می‌تواند قبل از نهایی سازی فرایند خرید سرویس، ضرورت عدم‌تغییر IP در طول دوره بهره‌برداری را به اطلاع ابرُبا برساند تا در صورت دریافت موافقت ابرُبا از این امکان بهره‌مند گردد.

انتخاب پشتیبان گیری خودکار در زمان خرید بر عهده کاربر می‌باشد و در این صورت ابرُبا در بازه‌های زمانی 7 روز یک‌بار، نسبت به تهیه نسخه پشتیبان از ماشین خدمت گیرنده، اقدام و نسخه جدید جایگزین نسخه قبلی می‌گردد. پس از پایان دوره سرویس، ابرُبا تعهدی در قبال نگهداری داده‌های پشتیبان گیری شده برای سرویس‌های ساعتی ندارد و حداکثر زمان نگهداری داده‌های کاربر برای سرویس‌های ماهیانه 7 روز می‌باشد. پس از گذشت این مدت، مجموعه داده پشتیبان، به‌صورت کامل حذف خواهد شد.

در صورت عدم انتخاب پشتیبان گیری خودکار، پشتیبانی و نگهداری از برنامه‌ها و داده‌های سرور یا سرورها بر عهده کاربر است و در صورت از دست رفتن داده‌ها به هر دلیلی که باشد، هیچ مسئولیتی متوجه ابرُبا نخواهد بود.

در راستای افزایش امنیت دسترسی به حساب کاربری، تمامی کاربران موظف به انتخاب رمزنگاری‌های پیچیده برای دسترسی به حساب کاربری خود هستند. مسئولیت نگهداری کلمه عبور و همچنین ایمیل دسترسی به حساب کاربری، بر عهده خدمت گیرنده می‌باشد و مجموعه ابرُبا هیچ مسئولیتی در قبال چگونگی نگهداری این اطلاعات توسط کاربر نخواهد داشت. در صورت لزوم، راهکار پیش‌بینی‌شده جهت بازیابی کلمه عبور کاربر، ارسال رمز جدید ورود به ایمیلی است که کاربر با آن ثبت‌نام کرده یا در اطلاعات حساب کاربری او ثبت‌شده باشد. بدیهی است که در صورت به خطر افتادن ایمیلی که کاربر با آن ثبت‌نام نموده، رمز ارسالی به کاربر جهت ورود به درگاه ابرُبا نیز دچار مخاطره خواهد شد. در صورت بروز این اتفاق، مسئولیتی متوجه مجموعه ابرُبا نمی‌باشد.

به‌منظور تأمین امنیت سرور مجازی خدمت گیرنده، صرفاً پورت‌های ریموت 22 و 3389 و پورت‌های وب 80 و 443 به‌صورت پیش‌فرض برای کاربر باز می‌باشد و اعمال هرگونه تغییرات در وضعیت پور‌ت‌ها پس از دریافت درخواست رسمی از خدمت گیرنده، توسط ابرُبا انجام می‌پذیرد. بااین‌حال جهت تأمین امنیت ماشین مجازی، تمامی کاربران موظف‌اند جهت اتصال به ماشین مجازی خود از رمزهای پیچیده استفاده نمایند. همچنین کاربر می‌تواند برای اتصال از کلیدهای استاندارد SSH استفاده نماید که در این صورت مسئولیت نگهداری از کلیدهای دسترسی (SSH Key) و رمز ورود به ماشین‌های مجازی بر عهده خدمت گیرنده است. در صورت قصور کاربر در نگهداری کلیدهای دسترسی یا رمز اتصال به ماشین‌های مجازی، ابرُبا هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد.

ورود به سرورهای کاربران و نصب هرگونه نرم‌افزار یا انجام تنظیمات در آن از حوزه مسئولیت واحد پشتیبانی ابرُبا خارج است.

با توجه به ضرورت کنترل کیفیت تجهیزات منصوبه در مرکز داده‌های ابرُبا، این مجموعه می‌تواند هر زمان که صلاح بداند با هماهنگی کاربر، جهت انجام امور کنترل کیفیت اقدام نماید. خدمت گیرنده نیز متعهد است برای سرویس‌دهی بهتر در مواقع لزوم دسترسی‌های لازم را برای تغییر در تجهیزات و تنظیمات آن‌ها در اختیار ابرُبا قرار دهد.

درصورتی‌که درنتیجه اقدامات و نحوه بهره‌برداری کاربر از خدمات مجموعه ابرُبا، خللی در عملکرد خدمات‌رسانی این مجموعه ایجاد گردد، این مجموعه مجاز به قطع خدمات کاربر بدون اعلام قبلی خواهد بود و کاربر حق هرگونه اقدام یا اعتراض در خصوص این موضوع را از خود سلب می‌نماید.

موارد خاص

خدمت گیرنده، بدون اخذ موافقت رسمی ابرُبا به‌هیچ‌وجه حق انتقال و تفویض سرویس یا حقوق و تعهدات ناشی از آن را به شخص یا اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر ندارد و در صورت چنین اقدامی، سرویس وی قطع خواهد گردید.

کاربر می‌تواند جهت انتقال مالکیت سرویس، درخواست خود را به‌صورت رسمی اعلام نماید و در صورت تأیید ابرُبا مالکیت سرویس و تمامی حقوق و تعهدات ناشی از آن به شخص جدید انتقال می‌یابد.

کاربر می‌تواند جهت تفویض بخشی از حدود و اختیارات معین خود، با ارائه گواهی بالمباشره جهت معرفی شخص ثالث، درخواست خود را به‌صورت رسمی اعلام نماید و در صورت تأیید ابرُبا، اقدامات بعدی در این خصوص صورت می‌پذیرد. ابلاغ حدود و شرایط این توافقنامه به شخص ثالث بر عهده کاربر می‌باشد و بدیهی است که خدمت دهنده هیچ‌گونه مسئولیت و تعهدی در این خصوص ندارد و تنها کاربر، که به عضویت ابرُبا درآمده است، برای تعامل و پاسخگویی به رسمیت شناخته می‌شود.

در صورت بروز هرگونه حادثه غیرمترقبه و بروز شرایط تعذر و سایر عوامل خارج از اختیار ابرُبا، از قبیل جنگ، اعتصاب، اغتشاش عمومی، صاعقه، آتش‌سوزی، زلزله، سیل، وضع قوانین، مقررات و دستورالعمل‌های دولتی، قطع خطوط مخابراتی یا ارتباطی، قطع سرویس مراکز داده، خدمت دهنده هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص اختلال در خدمات و عدم سرویس‌دهی نخواهد داشت.

رزومه خود را برای ما ارسال نمایید